Перед тим, як купити навантажувач, Вам необхідно знайти відповідь для себе на деякі питання. Яка необхідна вантажопідйомність? Яка висота підйому вантажу? Тип двигуна: дизельний, газовий, бензиновий або електричний?

Давайте по порядку. Вантажопідйомність – один з найважливіших параметрів, і при виборі є кілька нюансів на які слід звернути увагу:

  • по-перше, зверніть увагу на те, що зазначена максимальна вантажопідйомність розрахована з урахуванням того, що центр ваги Грузії не буде далі, ніж 500мм щодо щогли навантажувача. Тому чим далі розташований вантаж, тим більше навантажувач втрачає в вантажопідйомності.
  • по-друге, вантажопідйомність значно знижується з висотою підйому. Це необхідно врахувати при виборі навантажувача з висотою підйому понад три метри.

Висота підйому навантажувача безпосередньо пов’язана з типом щогли і встановленими на щоглі додатковими опціями (вільний хід каретки, зрушення каретки). За типом, щогли ділять на двосекційні (Duplex з висотою підйому до чотирьох метрів) і трисекційні (Triplex з висотою підйому від чотирьох метрів). На щоглі можуть бути встановлені додаткові опції: вільний хід каретки – коли каретка з вилами підніматися на певну висоту без висуванія секції щогли, що дозволяє працювати в обмежених умовах (вагони, низькі стелі).

Наступним важливим параметром, при виборі навантажувача, є тип двигуна. Вибір цього параметра залежить не тільки від економічної складової, але і від умов в яких навантажувач буде працювати:

  • Навантажувач з дизельним двигуном. Дизельні двигуни відомі своєю надійністю і гарну зносостійкість, але через велику кількість викидів їх робота неможлива в закритих і погано-провітрюваних приміщеннях. Виправити цю ситуацію можна за допомогою фільтра вихлопних газів.
  • Навантажувач з бензиновим двигуном. Бензинові двигуни також є надійними, як і дизельні. Основна відмінність в простоті використання і обслуговуванні.
  • Вантажники з газовим двигуном. Газовий двигун у навантажувачі не тільки економічно ефективний, але і практично усуває недоліки дизельних або бензинових двигунів. Зазвичай з таких двигунах використовують 27 або 50-літрові баки.
  • Вантажники з електричним двигуном. Вони отримали велике застосування в приміщеннях і складах. Зарядка батареї електричного навантажувача вигідніше економічно, ніж паливо або газ, але при цьому слід зауважити, що акумуляторна батарея електричного навантажувача вимагає особливого обслуговування.