Особливості використання автонавантажувачів

З причини великої різноманітності складської навантажувальної техніки, давайте розглянемо в чому-ж полягають особливості використання автонавантажувачів в порівнянні з електронавантажувачами.

Як ви напевно знаєте, основне отлічік автонавантажувача від електронавантажувача складається в рушійною його частини – автонавантажувач приводиться в дію двигуном внутрішнього згоряння, а електрогпогрузчік тяговим електричним двигуном.

Переваги використання автонавантажувачів

Застосування автонавантажувачів дає кілька переваг, в порівнянні з електричними, а саме:

  • тривалість робочої зміни автонавантажувача нічим не обмежена. Він може працювати безперервно – досить лише невеликої перерви на дозаправку пального.
  • максимальна вантажопідйомність автонавантажувачів більше. Їх використовують там, де не вистачає вантажопідйомності електричних автонавантажувачів.
  • автонавантажувачі більш універсальні в плані застосування. Завдяки великій потужності, крім вил, на них можна встановити ковшове, а також інше навісне обладнання для навантажувачів.
  • вартість автонавантажувача менше електричного. У ньому немає дорогих електричних та електронних блоків і також акумуляторних батарей.
  • надійність автонавантажувача вище. Немає необхідності в обслуговуванні акумуляторних батарей, немає електронних блоків, а також менше факторів, які можуть вивести їх з ладу.
  • автонавантажувачі менш вимогливі до кліматичних умов. Більшість акумуляторних батарей на морозі втрачають ємність, в зв’язку з чим в холодних кліматичних умовах використання автонавантажувача краще. Волога також негативно впливає на електроніку, хоча в нових можелі вдалося досягти високих рівнів вологозахисту.

Недоліки використання автонавантажувачів

Крім переваг, автонавантажувачі мають і свої недоліки:

  • підвищений рівень шуму і тепловиділення. Особливість роботи двигуна внутрішнього згоряння – це більше в порівнянні з електричними автопогрузчиками виділення тепла, а також рівень шуму, створюваний двігатеоемі вихлопними газами. Найгучнішим з двигунів є дізелний, рівень шумів якого може досягати 70-80 дб. Бензиновий і газовий менш гучні, але по стравнению з рівнем шумів електричних автонавантажувачів, вони менш сприятливі в використанні.
  • рівень безпеки. Пожежонебезпека автонавантажувачів залежить від виду використовуваного палива. У порядку збільшення пожежонебезпеки йдуть спочатку дизельні, потім бензинові, а газові – найнебезпечніші.
  • забруднення повітря. В процесі роботи автонавантажувача виділяються вихлопні гази, які можуть нашкодити здоров’ю або створити дискомфорт (особливо вихлопні гази дизельних автонавантажувачів) у оточуючих людей і робочого персоналу. Є системи очищення вихлопних газів, але їх використання нівелює перевагу в ціні автонавантажувачів в порівнянні з електричними.

Компанія ТОВ “Мікро-Ф Київ” є представником таких великих виробників автонавантажувачів як: Clark та Hangcha, в модельному ряду яких є безліч моделей автонавантажувачів, здатних задовольнити потреби будь-якого замовника.